امداد خودرو شهرضا

0913-920-2427
0916-280-2472
0930-201-1738
چراغ روغن خودرو 1401/05/22 - 12:33 88

چراغ روغن خودرو

Car oil light

روشن شدن چراغ روغن خودرو از ایردات اساسی است که باید آن را جدی بگیریم زیرا بی توجهی به روشن شدن چراغ روغن باعث می‌شود هزینه تعمیرات افزایش یابد. یکی از علت های روشن شدن چراغ روغن خودرو به دلیل پایین بودن سطح فشار روغن موتور است.

چراغ روغن خودرو

بر روی آمپر خودرو چراغی تعبیه شده است که نشان دهنده وضعیت کلی روغن موتور می‌باشد.چراغ روغن موتور با علامت یک روغن دان طراحی شده است که هنگام روشن شدن به رنگ قرمز در می آید.روغن موتور وظایف مهمی را بر عهده دارد و روشن شدن ناگهانی آن در حین رانندگی، هشداری مهم از یک آسیب جدی در خودرو است که باید علت آن مشخص شود.

در ادامه مقاله  با ما همراه باشید تا وظایف روغن موتور و علت های روشن شدن چراغ روغن موتور را بررسی کنیم.

وظیفه روغن موتور در خودرو چیست؟

روغن موتور ۳ کارایی مهم برای خودرو به ویژه موتور خودرو دارد.

۱- یکی از آن کارهایی که روغن موتور انجام می‌دهد این است که قطعات فلزی داخل موتور را روان کاری کرده و اصطکاک را کاهش می‌دهد تا این قطعات به آرامی حرکت کنند.

۲- یکی دیگر از وظایف روغن موتور این است که به پخش و توزیع متناسب گرما در موتور کمک کرده و مانع از ذوب قطعات در اثر حرارت زیاد یا آسیب به آن‌ها می‌شود.

۳- آخرین کاری که روغن موتور انجام می‌دهد این است که کثیفی و ذرات ریز را جمع کرده و آن‌ها را در فیلتر روغن موتور قرار می‌دهد.

هرگونه اختلال که باعث شود روغن به درستی به وظیفه خود عمل نکند باعث روشن شدن چراغ روغن خودرو می‌شود.

علت های روشن شدن چراغ روغن خودرو

هر یک از این موارد می‌توانند موجب روشن شدن چراغ روغن خودرو شوند. اما باید به این نکته توجه داشت که در صورت روشن شدن چراغ روغن خودرو نباید دست روی دست گذاشت بلکه باید در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام نمود. بهترین تصمیم تماس با امداد خودرو شهرضا است.

 

 چراغ روغن خودرو

شماره های تماس امداد خودرو شهرضا

09302011738 - 09162802472 09139202427 

 

علت های روشن شدن چراغ روغن و ترمز دستی

اگر به هر دلیلی چراغ روغن و ترمز دستی خودروتان روشن شد می‌توانید با امداد خودرو شهرضا تماس بگیرید و از متخصصان ما در این زمینه کمک بخواهید.

علت روشن شدن چراغ روغن خودرو در زمان گرم شدن موتور

دلیل اینکه در زمان گرم شدن موتور چراغ روغن خودرو روشن می‌شود این است که فشار روغن نامناسب است و یا اینکه روغن موتور و فیلتر روغن بی کیفیت است. برای پی بردن به علت روشن شدن چراغ روغن خودرو در زمان گرم شدن موتور، بهتر است خودرو توسط افراد حرفه ای و دستگاه دیاگ عیب یابی شود تا از ایجاد هزینه های اضافی جلوگیری به عمل آید.

هنگام مواجهه با این امر می‌توانید برای رفع عیب خودروی خود با امداد خودرو شهرضا تماس بگیرید.

علت روشن شدن چراغ روغن خودرو هنگام دور زدن

هنگامی که سطح روغن در موتور کم باشد باعث می‌شود هنگام دور زدن روغن موتور به یک سمت متمایل شود و سطح روغن بیشتر کاهش یابد که در نهایت باعث روشن شدن چراغ روغن خودرو می‌شود. بنابراین برای جلوگیری از این مشکل باید در سریع‌ترین زمان ممکن روغن موتور را تعویض کنیم.

چگونه متوجه علت روشن شدن چراغ روغن خودرو شویم؟

با استفاده از روش تست برقی می‌توان علت روشن شدن چراغ روغن خودرو را فهمید، این روش چندان سخت نیست. فشار روغن موتور توسط فشنگی روغن و قطع و وصل کردن منفی به پشت آمپر باعث روشن شدن چراغ روغن می‌شود. برای اینکه تست برقی انجام دهید فقط کافی است سوکت فشنگی را بکشید و توسط یک لامپ تست از سر فشنگی تست کنید ببینید لامپ تست روشن می شود یا نه.

بی توجهی به همین نکته کوچک توسط تعمیرکار در خیلی از مواقع مشاهده شده که موتور به اشتباه تعمیر اساسی شده است. اما این دلیل کاملی نیست و باید به تشخیص یک مکانیک با تجربه، اعتماد کنید.

در صورتی که ایراد برقی باشد شما هرچقدر هم هزینه کنید و تعمیرات سنگین مکانیکی انجام دهید باز هم مشکل حل نشده و شاید بعد از چند روز یا چند ماه دوباره مشکل نمایان شود. در مواردی که ایراد مکانیکی است فقط با تعمیرات مکانیکی مشکل برطرف می شود.

دلایل مکانیکی روشن شدن چراغ روغن خودرو

اگر برای خودرویتان مشکلی پیش آمد سریعاً با امداد خودرو شهرضا تماس حاصل نمایید. تیم امداد خودرو شهرضا همواره آماده یاری رسانی به شما عزیزان است.

شماره های تماس امداد خودرو شهرضا

09302011738 - 09162802472 09139202427 

امداد خودرو شهرضا | یدک کش شهرضا | مکانیک سیار شهرضا

طراحی وب سایت و دیجیتال مارکتینگ نمووب